ArrowArrow

אספקת מים

מי רם מספקת פתרונות הכוללים:

 • תפעול מערכות לאספקת מים ביתיים במרחב הכפרי.
 • מענה לכל מרכיבי משק המים בישוב: תשתיות, ניהול ותפעול, מערכת הגבייה, תחזוקה ושדרוגים, שעוני מים ומערכות מים ביתיות, תוך שימוש במיטב הטכנולוגיה.
 • מים לשימוש חקלאי – מי רם עוסקת בניהול מערכות מים חקלאיות ברמת הישוב והאזור ומספקת מים לחקלאות (מי שיטפונות, מי קולחין ומים מליחים) בהיקף של מיליוני מ"ק בשנה.
 • טיפול משולב בהקטנת אובדני מים.
 • שיקום וטיפול בבארות – התמחות בטיוב מים.
 • מערך שרות לקוחות ומוקד טלפוני.
 • הפקת חיובים למשתמשים על פי תעריפים שונים.
 • תכנון ובצוע פרויקטים במימון משרד החקלאות.

חברת מי רם מספקת ללקוחותיה סל שירותים מגוון ואיכותי, המאפשר התקדמות בשלבים, תוך שיתוף פעולה ובחינה מדוקדקת של המצב בכל שלב.

סקר בחינת התשתיות מאפשר את איתור בעיות השורש הקיימות, לימוד הצרכים הפיזיים והיקף ההשקעות הנדרש לשם ייעול המערכת, הקטנת הפחת, מתן שירות טוב יותר ללקוחות ועמידה בדרישת הרשויות (כיבוי אש, בריאות, איכות הסביבה). התוצר הסופי של הסקר הינו תכנית הנדסי מוצעת לשדרוג ושיפור התשתיות בישוב, אבני דרך לביצוע ומקורות המימון. סקר זה והדוח הסופי שלו, הינם כלי חיוני לקבלת החלטות שקולות ומבוססות, עבור הישוב וקברניטיו.

מי רם מספקת ללקוחותיה שירותי תכנון, ניהול פרויקטים ופיקוח צמוד.
השירות מאפשר ללקוחות במגזר הכפרי לקבל תכנון ופיקוח ברמה גבוהה, החיוניים להם ותפורים על-פי צרכיהם והנסמכים על ידע וניסיון נצבר רב

 • תכנון – מתבסס על הסקר המקדים שעושה מי רם לתשתיות המתוכננות, בשיתוף פעולה צמוד עם נציגי הישוב.
  התכנון כולל הכנת תכניות מפורטות, מפרטי עבודה לביצוע, אומדן מתכנן וכתבי כמויות לקבלת הצעות מחיר.
 • ניהול ופיקוח – כולל בחירת הקבלן הזוכה ופיקוח על ביצוע העבודות בשטח.
  גובה התשלום עבור סל השירותים נקבע מראש בין מי רם לישוב.
 • מיפוי תשתיות במערכת GIS – העלאת תשתיות הישוב השונות (מים, חשמל, תקשורת, ביוב, כבישים וכו') ע"ג מערכת מיפוי ממוחשבת הכוללת שכבות נפרדות לכל תשתית ובשילוב תצלומי אויר עדכניים.
במודל זה האחריות המלאה לניהול תשתיות המים עוברת למי רם.

האחריות כוללת בין השאר:

 • שדרוג התשתיות בישוב על פי תכנית ההשקעות המוסכמת ומימון ההשקעות, תפעול ותחזוקה מלאים, אוטומיזציה לניהול ההפקה, לחצים וספיקות
 • תשלומים לספקי התשתית ויתר הספקים, ניהול הפחת והקטנתו למינימום ברשתות המים.
 • חיוב וגביה ישירות מהצרכנים בכל ישוב וישוב נעשית החלטה פרטנית ומודולרית על תחומי האחריות, בהתאם לצרכיו ויכולותיו.

המכשור המקובל לאיתור דליפות מים ברשתות חלוקת מים כולל מוטות האזנה, מיקרופונים מוטמנים בקרקע וקורלטורים לגילוי רעש דלף. לעתים קרובות נעשה שימוש במכשירים הללו רק לאחר שהתקבל חיווי לדליפה. למרבה הצער, קיימות דליפות רבות שקיומן אינו מתבטא בסימנים ברורים. לעתים קרובות דליפות סמויות אלו מתרחשות לאורך זמן, מכיוון שאיש אינו מנסה לאתר אותן באופן פעיל, והתוצאה – הפסדים כבדים לחברות שירותי התשתית.

מפעילי רשתות מסוימים בודקים את אזורי הרשת שלהם בזה אחר זה, כדי לגלות דליפות סמויות. לשיטה זו שני חסרונות מהותיים. ראשית, היא מבזבזת משאבי זמן רבים. שנית, היא מסייעת באיתור דליפות קיימות רק באזור הנבדק באותו רגע.
לפיכך היא מתאימה רק לקבלת 'צילום מצב' של מצב הדליפה בפועל, באזור נתון ובזמן נתון. נתונים סטטיסטיים שפרסמו ארגונים כמו הבנק העולמי ואיגוד המים הבינלאומי (
International Water Association – IWA), מעלים כי בממוצע קיימת דליפה אחת לכל 2 ק"מ צנרת בשנה. מכך משתמע כי על ספק המים לצפות להופעת דליפות חדשות זמן קצר לאחר השלמת מבצע איתור הדליפות באזור מסוים.

מערכת ניטור הדליפות החדשה של SebaKMT מבוססת על רשמי נתונים של רמת רעש (dB) ותדר (Hz) רגישים ביותר, המפוזרים בכל חלקי רשת המים. נתוני רמת הרעש והתדר נשלחים מדי יום בעזרת משחזרי אותות אל יחידת GSM או WiF מרכזית, דבר המעניק למפעיל הרשת גישה ישירה אליהם. כאשר תוכנת הערכת הנתונים של SebaKMT מזהה דליפה, נשלחת התראה באמצעות הודעת SMS או בדואר אלקטרוני. צוות איתור הדליפות משתמש בתוכנת GIS כדי למצוא את מיקום הדליפה המקורב, טרם היציאה לביצוע עבודות חפירה ותיקון באתר. מערכת ניטור הדליפות הקבוע חוסכת זמן רב הנדרש בדרך-כלל לזיהוי דליפה, ועל-ידי כך חוסכת כמות רבה של מים ובסופו של דבר – כסף רב.

SebaKMT היא ספקית מובילה של מכשור לאיתור דליפות מים מאז 1951. הציוד של SebaKMT זכה למוניטין של דיוק ברמה עולמית בתחום איתור הדליפות. SebaKMT מציעה קשת מלאה של פתרונות לכל ההיבטים של איתור דליפות מים, החל מהערכה ראשונית, דרך כלי רכב מצוידים באופן מלא לאיתור דליפות וכלה באמצעי ניטור לא מאוישים לרשתות מים, יועצים וקבלנים מעולים ושירותי תמיכה בלקוח.

נכון להיום, פרוסות ברחבי המזרח התיכון התקנות הכוללות אלפי רשמי רעש מתוצרת SebaKMT. התקנות המערכת הראשונות בישראל בוצעו על-ידי מי רם בשיתוף עם SebaKMT. מי רם אחראית לאספקת מים ליותר מ-25 יישובים וקיבוצים ברחבי ישראל, ולרשותה ניסיון של שנים בניהול רשתות מים. אחד מתחומי ההתמקדות של החברה הוא פיתוח שיטות לאיתור מקטעי רשת צנרת שיש בהם דליפות והזקוקים לתיקון או להחלפה. הדבר מתבצע על-ידי הערכה משולבת של קריאת מונים ונתוני לחץ וספיקה. על-ידי שילוב הערכת נתוני הרעש והתדר שמתקבלים ממערכת SebaKMT לתהליך ניטור הדליפות הקבוע, מי רם מסוגלת להפחית באופן חד את משך הזמן החולף עד לרגע זיהוי דליפה ואיתורה.

יעילות המערכת הודגמה באחד היישובים הצפון מזרחיים בארץ. 12 רשמי רעש מוקמו בחלקים שונים ברשת המים ביישוב, באזור שבו נפל חשד לאיבוד כמות רבה של מים. ההערכה היומית של נתוני הרעש והתדר שהתקבלו זיהתה תוך זמן קצר שני מיקומים חשודים כמקורות דליפה. מיקרופוני קרקע סייעו לאשר את מיקום הדליפות באתר. בעקבות חפירות שהתבצעו בשני האתרים, התגלו דליפות: אחת בקו האספקה הראשי ודליפה נוספת בחיבור לאחד הבתים. איתור הדליפות הללו – שקרוב לוודאי היו קיימות זמן רב – הוכתר בהצלחה, אך היתרון החשוב ביותר של מערכת ניטור הדליפות הקבוע הוא יכולתה לזהות דליפה חדשה שתופיע בחלק זה של היישוב.

הצלחת ההתקנות בישראל חוזרת ומעידה כי ניטור דליפות קבוע הוא הפתרון העדכני לתשתיות המים. ללא ספק, חלפו הימים שבהם היו מתחילים באיתור הדליפה רק לאחר שהגיעו מים עד נפש…
חברת מי רם מייצגת בישראל את חברת
.SebaKMT